Напишите сравнительную и превосходную степень для следующих прилагательных: popular,real,rare,extensive,complex

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
popular - more popular - the most popular  real - more real - the most real rare - more rare - the most rare (не уверена) extensive - more extensive - the most extensive complex - more complex - the most complex (не уверена)