Номер 2!!!Переведите все эти предложения на английский язык,пожалуйста!!! СРОООЧНО!!! Даю 25 баллов!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I want you to know more about politics. Nobody expected Queen Victoria to rule so long. I would like you to earn for living by yourself. The poor woman didn't want them become thieves. Nobody expected him to take part in the official ceremony. I would like her to own this farm. - He advised us to say these words. Teachers always teens to study well. I ask you not to shout.