Нужно вставить эти слова : have got, has gotНужно вставить эти слова : have got, has got ,haven`t got , hasn`t got , has got . An eagle has got strong wings . Hippos...... big bodies . Penguins ......long neck . A tig...
Нужно вставить эти слова : have got, has got
Нужно вставить эти слова : have got, has got ,haven`t got , hasn`t
got , has got .
An eagle has got strong wings . Hippos...... big bodies . Penguins ......long
neck . A tiger....... a short tail . An elephant .....a long nose .
Ответ(ы) на вопрос:
1. have got
2. haven`t got
3. hasn`t got
4.has got