Переведите на английский 1. Я украшаю новогоднюю ёлку мишурой и стеклянными игрушками 2. Ты празднуешь новый год с семьёй? 3. Они готовят праздничный обед в канун рождества? 4. Он клал подарки под ёлку? 5. Я готовлюсь идти ...

Переведите на английский 1. Я украшаю новогоднюю ёлку мишурой и стеклянными игрушками 2. Ты празднуешь новый год с семьёй? 3. Они готовят праздничный обед в канун рождества? 4. Он клал подарки под ёлку? 5. Я готовлюсь идти в церковь на канун рождества 6. Моя бабушка готовит праздничный обед к новому году
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I decorate the Christmas tree with tinsel and glass toys. You celebrate the new year with your family? They prepare a festive dinner on Christmas eve? He put the presents under the tree? I'm getting ready to go to Church on Christmas eve My grandma cooks a celebratory dinner for the new year
Гость
1. I decorate a Christmas tree tinsel and glass toys 2. you celebrate the new year with my family? 3. They prepare a holiday dinner on Christmas Eve? 4. He put presents under the Christmas tree? 5. I'm getting ready to go to church on Christmas Eve 6. My grandmother prepares a dinner party for the new year