Переведите на русский,но так что бы было понятно
Переведите на русский,но так что бы было понятноIt was all done for the love Anne Boleyn.The King had promised to marry her and he kept his world. Anne was crowned Queen of England. Three months later she gave birth to a child... The news brought a smile to Mary is pale fase for the first time in many years. The child was a girl. Soon After her half-sister was born, the Princess was sent for. The King is messenger Lord Norfolk was very rude : "Lady Mary is not a princess anymore, she is a bastard , "he said. "There is only one princess in England : Elizabeth , the Princess of Wales. Queen Anne is very kind to Lady Mary : Mary will be a servant for her daughter, Elizabeth . She must pack her things and go with me. Because she is now a servant herself herself, her ladies-in-waiting can not go with her."
Ответ(ы) на вопрос:
Это было сделано для любви Энн Болеин. Король обещал жениться на ней, и он держал его мир. Энн короновалась в Королеву Англии. Три месяца спустя она родила ребенка.. . Новости принесли улыбку Мэри бледно, беспокоят впервые через многие годы. Ребенок оказался девочкой. Вскоре после того, как ее кровная сестра родилась, за Принцессой посылали. Король - Бог посыльного, Норфолк был очень груб: "леди Мэри не принцесса больше, она - ублюдок, "сказал он. "В Англии есть только одна принцесса: Элизабет, Принцесса Уэльса. Королева Энн очень любезна Леди Мэри: Мэри будет служащей к ее дочери, Элизабет. Она должна упаковать ее вещи и пойти со мной. Поскольку она - теперь служащая, ее леди-в-ожидании не могут пойти с нею. " что-то типо. с переводчика
Se kaikki oli tehty rakkaudesta Anne Boleyn. Kuningas oli luvannut mennä hänen kanssaan naimisiin ja hän piti maailman. Anne kruunattiin Englannin kuningattareksi. Kolme kuukautta myöhemmin hän synnytti lapsen ...Uutiset toi hymyn Mary on kalpea fase ensimmäistä kertaa moneen vuoteen. Lapsi oli tyttö. Pian hänen sisarpuolensa syntyi Princess lähetettiin. King on sanansaattaja Herra Norfolk oli erittäin tyly: "Lady Mary ei prinsessa enää, hän on paskiainen", hän sanoi. "On vain yksi prinsessa Englannissa: Elizabeth, Walesin prinsessa. Queen Anne on hyvin kiltti Lady Mary: Mary on palvelija hänen tyttärensä, Elizabeth. Hän on ahtaa häntä asiat ja minun kanssani. Koska hän on nyt palvelija itse itsensä, hänen hyvät odottava ei voi mennä hänen kanssaan. "