Перевидите пожалуйста на английский

Перевидите пожалуйста на английскийЕсли ты будешь много работать, то обязательно добьешься успеха
Мне понадобится немного везения
Хорошее образование поможет тебе получить интересную работу
не считай себя неудачником, попытайся сделать еще раз
Его брат - многообещающий ученый
Вряд ли моя подруга чего-либо добьется. У нее очень низкая самооценка
Если вы хотите стать актером, вам нужно верить в себя
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
If you are going to work hard, make sure you will succeed I will need a little luck A good education will help you get an interesting job do not consider yourself a failure, try to do it again His brother - a promising scientist It is unlikely that my girlfriend will achieve anything. She has a very low self-esteem If you want to become an actor, you have to believe in yourself
Гость
If you are going to work hard, make sure you will succeed I need a little luck A good education will help you get an interesting job do not consider yourself a failure, try to do it again His brother - a promising scientist It is unlikely that my girlfriend will achieve anything. She has a very low self-esteem If you want to become an actor, you have to believe in yourself