Перша друкарка може передрукувати рукопис на 1,5 год раніше, ніж друга. За годину перша друкарка віддруковує 10 сторінок, а друга — 8 сторінок. За скільки годин може передрукувати даний рукопис перша друкарка?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Складемо таблицю, де y - це вся робота, x - це час, k - це продуктивність. Домовимося позначати стрілками відносини між клітинами. Стрілка "на 5" від однієї клітини до іншого означає, що друга клітина більше першою на 5 якихось одиниць. Подвійна лінія між клітинами, схожа на "одно", означає, що значення клітин рівні.Читаємо умова, заповнюємо таблицю. Таблиця готова (малюнок 1).Тепер заповнюємо таблицю, виходячи із стрілок і формули Y=X*K. (малюнок 2).А тепер беремо одну з невідомих клітин за змінну x. Візьмемо за змінну обсяг рукопису. І продовжимо заповнювати таблицю (малюнок 3).Подивимося на час роботи над рукописом друкарок. У нас вийшло рівняння: x/10+1.5=x/8 Вирішивши його, ми знайдемо обсяг рукопису, а потім час роботи першої друкарки (x/10). [latex] \frac{x}{10}+1.5= \frac{x}{8} \\ \frac{x}{10}+ \frac{15}{10}= \frac{x}{8}\\ \frac{15+x}{10} = \frac{x}{8} \\ \frac{x}{y} 8(15+x)=10x\\ 120+8x=10x\\ 120=2x\\ x=60[/latex] x/10=6 (годин) Відповідь: 6 годин.