Писать предложения.Используйте наречия и выражения частоты в нужное место 1)Vera\forget\her howework.(never) 2)She\catch\the bus.(every morning) 3)The students\go out together.(often) 4)They have excursions.(twice a week) 5)Ver...

Писать предложения.Используйте наречия и выражения частоты в нужное место 1)Vera\forget\her howework.(never) 2)She\catch\the bus.(every morning) 3)The students\go out together.(often) 4)They have excursions.(twice a week) 5)Vera\speak\Russian.(hardly ever) 6)She\go\to England.(once a year)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1Vera never forgets her homework. 2She catches the bus every morning. 3The students often go out together. 4They have excursions twice a week. 5Vera hardly ever speaks Russian .
Гость
1. Vera never forget her homework. 2. She catch the bus every morning. 3. The students often go out together. 4. They have excursions twice a week. 5. Vera hardly ever speak Russian. 6. She go to England once a year.