По англ яз сделайте пожалуйста и правельно ли я сделала если нет сделайте

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
№3 1.She is not dancing. 2.He is watching TV. 3.It is not running. №4 1. Is he brushing his teeth or washing his face? 2. Are they watching TV or a puppet show? 3. Is she helping her mother or her farther? №5 1.Тhey is dancing-неправильно They are dancing 2. He are studying-неправильно Не is studying. 4.He not swimming in the water park-неправильно He is not swimming in the water park. №6. Every morning I get up early. I get up at (число) о'сlock. I wash my face and brush my teeth. Then I have breakfast. I like chocolate , milk and toast with jam for breakfast. Then I go to school.