Помогите дописать правильно I lake apples ..... My mother likes........ My......... My......... I don't like....... My mother doesn't like....... My .............doesn't like...................

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like apples My mother likes apples/fruits/bananas My sister likes watermelon  My brother likes cherry I don`t like blueberry My mother doesn`t like pineapple. My father doesn`t like pear.