Помогите перевести на английский предложение: в самаре есть очень красивая набережная и я могу гулять по ней часами.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
There is a very beautiful embankment in Samara, and I can stroll (walk, promenade) along it for hours.
Гость
There is beautiful quay In Samarium and I can walk hour on her
Гость
Samara is a beautiful promenade and I can walk on it for hours