Помогите перевисти на английский 5 вопросов

Помогите перевисти на английский 5 вопросов1.Ты хороший спортсмен?
2.Какой твой любимый спорт?
3.Какие спорты популярны в России?
4.Какие известные спортсмены живут в Англии?
5.Сколько лет ты занимаешься спортом?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Are you a good sportsman? 2. What is your favourite sports? 3. What kind of sports are popular in Russia? 4. What famous sportsmen are living in England? 5. How many years are you going in for sports?
Гость
1. Ты хороший спортсмен? - Are you a good sportsman? 2. Какой твой любимый вид спорта? - What is your favourite kind of sport? 3. Какие виды спорта популярны в России? - What kinds of sports are popular in Russia? или What sports are popular in Russia? 4. Какие известные спортсмены живут в Англии? - What famous sportsmen live in England? 5. Сколько лет ты занимаешься спортом? - How many years do you go in for sports? Можно так: How many years have you been going in for sports?
Гость
можно перевести на сайте www.translate.ru
Гость
а ю риали гууд спотсмен? вот кайнд оф споот ду ю префэ? вот из моо попьюлар споот ин раша? и тд фэймоуз спотсменз и хау мач еэз
Гость
1. You the good sportsman? 2. What your favourite sports? 3. What sport`s are popular in Russia? 4. What known sportsmen live in England? 5. How many years you go in for sports?