Помогите по инглишу плз)
Помогите по инглишу плз)над перевести их на английский...
1)Наш город не такой большой как Москва, но он такой же красивый.
2)Наш телевизор такой же хороший как этот.
3)Это были самые счастливые дни в ее жизни.
4)Крым одно из самых лучших мест для отдыха
5)Мой отец очень занятой человек.
6)Чем древнее икона, тем она дороже.
7)Эта комната светлее той.
8) Мой отец в два раза старше меня.
9) Февраль не такой холодный месяц как январь.
10) Какая книга из этих самая интересная?
5)Мой отец очень занятой человек.
6)Чем древнее икона, тем она дороже.
7)Эта комната светлее той.
8) Мой отец в два раза старше меня.
Ответ(ы) на вопрос:
1) Our city not such big as Moscow, but it the same beautiful. 2) Our TV same good as this. 3) It were the happiest days in her life. 4) Crimea one of the best vacation spots Т ОЛЬКО ПЕРВЫЕ 4 СМОГ
1) Our city not such big as Moscow, but it the same beautiful. 2) Our TV same good as this. 3) It were the happiest days in her life. 4) Crimea one of the best vacation spots 5) My father very occupied the person. 6) The ancient an icon, the it is more expensive. 7) This room is more light that. 8) My father twice is more senior me. 9) February not such cold month as January. 10) What book from these the most interesting? а вот это на будущее www.translate.ru
1) Our city not such big as Moscow, but it the same beautiful. 2) Our TV same good as this. 3) It were the happiest days in her life. 4) Crimea one of the best vacation spots 5) My father very occupied the person. 6) The ancient an icon, the it is more expensive. 7) This room is more light that. 8) My father twice is more senior me. 9) February not such cold month as January. 10) What book from these the most interesting?