Помогите пожалуйста распределить в три столбца, а именно - for breakfast, for lunch, for dinner следующие слова: burger, tea, hot dog, sandwich, sausage, milk, rice, meat, bread, juice, ice cream, chocolate, fairy cakes, pizza...

Помогите пожалуйста распределить в три столбца, а именно - for breakfast, for lunch, for dinner следующие слова: burger, tea, hot dog, sandwich, sausage, milk, rice, meat, bread, juice, ice cream, chocolate, fairy cakes, pizza, chicken, eggs, chips, cheese, cereals
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
for breakfast hot dog sandwich milk brad eggs cereals cheese for lunch burger sausage chips ice cream chocolate pizza for dinner tea rice meat juice fairy cakes chiken
Гость
for breakfast:milk,eggs,bread,cheese For lunch:burger,teahot dog,meat,chicen Все остальное в 3