Помогите пожалуйста сегодня нужно сдать нажмите на фото и если что листай

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Billy is fat. He has cakes and chocolate for breakfast. He has sweets and jam for lunch. Yesterday Billy ate two boxes of chocolates, fifteen pieces of cake and ten bags of sweets. He doesn`t eat cabbage and carrots. Billy doesn`t like to run and jump. He can`t swim. Billy is sad. Can you help my friend Billy?