Помогите с аглийским

Помогите с аглийскимCharlotte didn`t leave early, and so she missed the bus.
If Charlotte had left early, she wouldn`t have missed the bus.

a)I didn`t buy more milk, so I didn`t have enough for breakfast.
If I....I....enough for breakfast.

b)We forgot to take a map, so we got lost in the mountains.
If we....We....in the mountains.

c)I didn`t go to bed early, so I didn`t wake up at 7.00.
If I....early, I....at 7.00.

d)Mike didn`t make a shopping list, and he forgot to buy some coffee.
If Mike....he....some coffee.

e)I didn`t realize you were tired when I asked you to go for a walk.
If I....I....for a walk.

f)The Romans didn`t sail across the Atlantic, so they didn`t reach America.
If the Romans....they....America.

g)I didn`t turn left at the station, and I lost my way.
If I....I....my way.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Шарлотта Didn `T уйти раньше, и поэтому она пропустила автобус. Если Шарлотта ушла рано, она Wouldn `T пропустил автобус. а) Я не `T покупать больше молока, поэтому я не` T хватит на завтрак. If I. ..I. ..достаточно для завтрака. б) Мы забыли взять карту, так что мы заблудились в горах. Если мы ...Мы в горах. с) Я не `T рано ложиться спать, поэтому я не` T просыпаюсь в 7.00. Если I. ..рано, И. ..в 7.00. д) Майк Didn `T сделать Список покупок, и он забыл купить кофе. Если Майка ...он ...кофе. е) Я не `T понять, что вы очень устали, когда я просил тебя идти на прогулку. If I. ..I. ..на прогулку. F) Didn римляне `T парусом через Атлантику, чтобы они Didn` T достичь Америки. Если римляне ...они ...Америки. г) я не `T повернуть налево на станции, и я заблудился. If I. ..I. ..My Way.
Гость
a)I didn`t buy more milk, so I didn`t have enough for breakfast. If I.had.bought milk..I....would have had enough for breakfast. b)We forgot to take a map, so we got lost in the mountains. If we...hadnt forgotten a map.We.wouldnt have got lost...in the mountains. c)I didn`t go to bed early, so I didn`t wake up at 7.00. If I..had gone to bed..early, I..would have waken up..at 7.00. d)Mike didn`t make a shopping list, and he forgot to buy some coffee. If Mike..had made a shopping list..he..wouldnt have forgotten to buy..some coffee. e)I didn`t realize you were tired when I asked you to go for a walk. If I.had.realized you have been tired..I..wouldnt have asked you to go..for a walk. f)The Romans didn`t sail across the Atlantic, so they didn`t reach America. If the Romans.had.sailed across the Atlantic..they..would have reached..America. g)I didn`t turn left at the station, and I lost my way. If I..had turned left at the station..I..wouldnt have lost..my way
Гость
a). If I had bought more milk, I would have had enough for breakfast. b).If we had not forgotten to take a map,we would not have lost in the mountains. c).If I had gone to beb early,I would have woken up ay 7.00. d).If Mike had made a shopping list, he would not have forgotten to buy some coffee. e).If I had realized you had been tired,I wouldn`t have asked you to go for a walk. f).If the Romans had sailed across th Antlantic,they would have reached America. g).If I had turned left at the station,I would not have lost my way. Все предложения условные, третьего типа.
Гость
Шарлотта didn `t уезжает рано, и таким образом она пропустила автобус. Если Шарлотта уехала рано, она, wouldn `t пропустили автобус. a) Я didn `t покупают больше молока, таким образом у меня didn` t есть достаточно на завтрак. Если я.... Я.... достаточно на завтрак. b) Мы забыли брать карту, таким образом мы были потеряны в горах. Если мы.... Мы.... в горах. c) Я didn `t ложатся спать рано, таким образом я didn` t просыпаюсь в 7.00. Если я.... рано, я.... в 7.00. d) Майк didn `t делает список посещения магазина, и он забыл покупать немного кофе. Если Майк.... он.... немного кофе. e) Я didn `t понимают Вас, устал, когда я попросил, чтобы Вы вышли на прогулку. Если я.... Я.... на прогулке. f) Римляне didn `t приплывают через Атлантику, таким образом они didn` t достигают Америки. Если римляне.... они.... Америка. g) Я didn `t поворачивают налево на станции, и я заблудился. Если я.... Я.... мой путь.
Гость
Лучше бы в переводчика это вбил, только время потеряешь!
Гость
а ты пробовал сам сделать ДЗ!!!?