Помогите с английским плиз. Надо составить по 3 предложения в настоящее,будущее и ?

Помогите с английским плиз. Надо составить по 3 предложения в настоящее,будущее и ??рошлое время. по схемам
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Настоящее He goes to school every day. Does he go to school every day? He doesn't go to school every day. прошедшее He went to school yesterday. Did he go to school yesterday? He didn't go to school yesterday. будущее He will go to school tomorrow. Will he go to school tomorrow? He will not go to school tomorrow.