Помогите с переводом с Англ на рус.

Помогите с переводом с Англ на рус.Once upon a time there lived two gerls,Kitty and Vicky.They lived next door to each other and had been very close friedns since their early childhoold.There were two gardens in front of their houses but there was no fence (забор,изгородь).It looked like one big garden.Kitty enjoyed working there.Vicky didn`t like gardening very much,but she always kept Kitty company,reading something aloud or just talking ho her. One day Kitty returned from the garden absolutely happy and very proud.A wonderful bright flower had grown there.She was sure that nobody esle had ever had a flower like hers ; it ws unique. Since that day Kitty spent all of her time in the garden.She watered the flower,took care of it andeven talked to it.Vicky didn`t read in the garden any longer,saying that it was cold and that she preferred reading in her room. One day Kitty went out say "good morning" to her flower and found it broken and lying on the ground,dead and faded (увядший)...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Когда-то давно там жил два gerls, Китти и Вики. Они жили по соседству друг с другом и были очень близким friedns начиная со своего раннего childhoold. Было два сада перед их зданиями, но не было никакого забора (забор, изгородь). It был похож на один большой сад. Китти любила тренироваться там. Вики didn `поворот как озеленение очень, но она всегда держала компанию Китти, читая кое-что громко или только говорящий ho ее. Однажды Китти возвратилась из сада, абсолютно счастливого и очень гордого. Замечательный яркий цветок рос там. Она была уверена, что ни у кого esle никогда не было цветка как ее; это ws уникальный. С того дня Китти проводила все свое время в саду. Она орошала цветок, заботился об этом, andeven говорил с этим. Вики didn `поворот читала в саду больше, говоря, что было холодно и что она предпочла читать в ее комнате. Однажды Китти вышла, говорит "доброе утро" ее цветку и нашло сломанным и лежащий на основании, мертвом и увядшем (увядший)... http://translate.ru