Помогите с предложениями по англ.яз со словами what when why who where 3штуки

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What are you doing now? where are you? Who are you? Надеюсь на десятку.. . эй, внизу, не "in nine" a "at nine", английский учи, и 1 предложение с меня
Гость
What books do you like to read? Какие книги вы любите читать? Which books will you take? Какие книги (из имеющихся) вы возьмете? How much (money) is he going to pay? Сколько (денег) он собирается заплатить? How many books did you buy? Сколько книг ты купил? How much (money) can we spend? Сколько (денег) мы можем потратить? How much do we have to pay? Сколько мы должны заплатить?
Гость
hutyuytyuyh
Гость
What are you doing now? When did Pushkin born? Why are you so gloomy today? Who was the president of Russia in 2000? Where you were yesterday in 9?