Помогите составить простой диалог ребенку на английском языке по типу: см. вн. Дочка в 3-м классе, только стали изучать

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Hello. What is your name? -My name is ...And what is your name? -My name is... And how old are you? -I am ...(любая цифра) nine. -And I am ten. I am from Moscow. And you? - I am from Moscow, too. Have you got a cat or dog? - Yes I have/ No I haven`t