Помогите составить 5 предложений со словами. 1. human being - человек 2. inhuman - бесчеловечный, жестокий 3. amaze - изумлять, поражать 4. amazingly good - удивительно

Помогите составить 5 предложений со словами. 1. human being - человек 2. inhuman - бесчеловечный, жестокий 3. amaze - изумлять, поражать 4. amazingly good - удивительно хорошо 5. tourist attraction - туристическая достопримечательность
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Our kind called (like) human being. 2. As for me, people who are cruel with animals are inhuman. 3. My friend amazed me, when he won the competition. 4. I wrote the control test amazingly good. 5. I think, visiting tourist attraction is really interesting.