Помогите срочно! Task 3. Translate the following words into Russian and give similar Russian words: behaviour, structure, individua

Помогите срочно! Task 3. Translate the following words into Russian and give similar Russian words: behaviour, structure, individual, function, selection, identify, systematic, collection, test, universal, application, objective, subjective, reaction, principle, concept, special, characteristic, basis, extremely, speculation, accumulation, status, doctrine, discipline.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Behaviour, structure, individual, function, selection, identify, systematic, collection, test, universal, application, objective, subjective, reaction, principle, concept, special, characteristic, basis, extremely, speculation, accumulation, status, doctrine, discipline. поведение, структура, индивидуальный, функция, выбор, определить, систематический, сбор, тест, универсальное применение, объективные, субъективные, реакция, принцип, концепция, особый, характеристика, основа, чрезвычайно, размышление, накопление, статус, доктрина, дисциплина.