Помогите. Срочно нужно. !!Задайте вопросы на английском в Present Perfect !!!Умоляю!!..))))

Помогите. Срочно нужно. !!Задайте вопросы на английском в Present Perfect !!!Умоляю!!..))))2.has changed schools most often
3.has ever learned another language
4.has made new friends this year
5.has read some good books lately
Как будто задаём вопрос своим одноклассникам в пресент пёрфект
например: How long have you had this school bag?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
who have changed often schools? who has ever learned another language who have made new friends this year? who has lately read some good books?
Гость
везде вместо has нарисуй have you и ?