Помогите,пожалуйста! 1.праваліўся пад лёд(словазл.) 2.набліжацца(фанет.разбор) 3.пакладзіце(па саставу) 4.прыладай(марф.разбор) 5.Затым пацярпелага трэба ўкрыць ад ветру(характар.сказу)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Кіраванне 2. Набліжацца - на-блі-жац-ца (4 склады) Н - [н] - зычны, звонкі, няпарны, цвёрды, парны, санорны; а - [а] - галосны, ненаціскны; б - [б] - зычны, звонкі, парны, цвёрды, парны; л - [л'] - зычны, звонкі, няпарны, мяккі, парны, санорны; і - [і] - галосны, ненаціскны; ж - [ж] - зычны, звонкі, парны, цвёрды, няпарны; а - [а] - галосны, націскны; цц - [ц] - зычны, глухі, няпарны, цвёрды, няпарны, свісцячы; а - [а] - галосны, ненаціскны. ______________ 10 літар, 9 гукаў 3. Пакладзіце: прыстаўка -па-, корань -кладз-, суфіксы -і-, -це-, аснова -пакладзі-. 4. Прыладай - назоўнік, пач. ф. - прылада, агульны, неадушаўлёны, абстрактны, зборны, ж. р., 2-е скл., ад. л., Т. скл.; дапаўненне. 5. Апавядальны, няклічны, просты, аднасастаўны, бязлічны, распаўсюджаны, нічым не ўскладнены.