Предложения (как читаются ) русскими буквами:An element is a substance,which contains only one kind of atom.It ha

Предложения (как читаются ) русскими буквами:An element is a substance,which contains only one kind of atom.It has been possible to decompose all krown substances into about 109 elements.Many of these elements are rare,and rebatively few are common in nature.Each of them is very important because they compose all the materials found on the earth.Elements have properties distinguishiny them from other substances.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Эн элемент ис э сабстанц уич контэйнс онлай уан кинд оф атом ит хэс бин пассбл ту дэкомпэйс элл краун сабстанц инто абоут 109 элементс мани оф зес элементс ар рар анд рейбэтивли фью ар саммон ин нэйтур еас оф зэм ис вери импортэнт бикаус зэй кампас элл зэ мэйтриэлс фонд он зэ ёрс элементс хав пропертейс дистингуишиайни зэм фром озэр сабстанц