Придумайте 8 предложений со словами Musical, industrial, cultural, regional, traditional, natural, national, agrikultural .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. High school musical. 2. Europe's industrial powerhous./ Japan is an industrial nation. 3. London was very important for economical and cultural reasons.  4. Do you have any regional dishes? 5. I prefer the traditional recipe. 6. She has a natural talant.  7. Today is a national holiday. 8. We have opportunities in agriculture, like I said.