ПРОШУУ помогите пожалуйста...Очень срочно нужно.20 предложений в Past Simple c времеными показателями например month ago/year ago

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Sally and I took the bus the day before yesterday Susan slept yesterday morning until 10 oclock my dad did a lot of hauswork last week my mum made cakes yesterday afternoon My friends and I walked yesterday I cooked dinner last week I made crackers yesterday afternoon I visited my grandparents last month