Раскройте скобки, уботребляя глаголы в Present simple или Past simple

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
10) did not drink ( Past Simple ) 11) takes ( Present Simple ) , did not take a bus ( Past Simple ) 12) talk ( Present Simple ) , Yes, I do ( Present Simple ) But yesterday I did not talk ( Past Simple )  I was ... ( Past Simple ) 13) goes ( Present Simple ) , Yes, she does 14) likes ( Present Simple ) 15) wrote ( Past Simple) 16) told ( Past Simple ) 17) wore ( Past Simple), Yes, I did   I wore it yesterday ( Past Simple) 18) like ( Present Simple ) , enjoyed ( Past Simple )