Расскажите о договоренностях ребят, используя Present Continuous.Jack / play football with his friends on Friday.Maria / go to a new café with her boyfriend.Jacob / meet Julia at 8 pm.Phil / go out with his friend from photogra...

Расскажите о договоренностях ребят, используя Present Continuous. Jack / play football with his friends on Friday. Maria / go to a new café with her boyfriend. Jacob / meet Julia at 8 pm. Phil / go out with his friend from photography club. Jude / work late on Tuesday.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Jack`s playing football with his friends on Friday. Maria`s going to a new cafe... Jacob`s meeting Julia at 8 pm. Phil`s going out with his friend... Jude`s working late on Tuesday.