Составьте пожалуйста 6 предложений!  3 предложения в Present Perfect Simple; 3 предложения в З  Present Perfect Continuous пожалуйста) срочно нужно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She has been married five times He has traveled all over the world She has written ten books Только в present perfect simple
Гость
1i have never  been to London.   2I have homework 3they have finished the conversation       1Now he is busy 2I'm doing it now 3we are going for a walk