Составьте пожалуйста с этими словами предложения СРОЧНО an issue - выпуск a highlight - основной момент, гвоздь программы wilderness - девственная природа a heart-thorb - любимец, предмет обожания Yosemite National Park - Нацио...

Составьте пожалуйста с этими словами предложения СРОЧНО an issue - выпуск a highlight - основной момент, гвоздь программы wilderness - девственная природа a heart-thorb - любимец, предмет обожания Yosemite National Park - Национальный парк Йосемити to chat - болтать to be around - быть рядом to go out with smb - встречаться кем-либо to be in love with smb - влюбляться, быть влюбленным в кого-либо to make up for smth - компенсировать что-либо to swap - меняться to drag - тащить to give away - отдавать, дарить to be delighted - быть счастливым, радостным to care about / for smth / smb - любить, питать интерес к чему-либо, кому-либо casually - небрежно
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Relesed new an issue newspaper. 2) The highlight of our program it dances.  3) In our area wilderness. 4) Мy heart-thorb the cat Vaska. 5) My friends and I were walking in the Yosemite National Park. 6) At the lesson we did not stop to chat. 7) I want to be around with my mom. 8) I want to go out with smb . 9) I want to be in love with smb this year. 10) Make up for you what I'll do homework. 11) I need to swap to swap. 12) I was forced to to drag sack of potatoes. 13) I to give away teddy bear. 14) I try to be delighted. 15) I start to care about read a book. 16) Sergei casually signed book.