Срочно помогите!!!составить 5 предложений в Present simple passive и 5 предложений в Past simple passive

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Present Simple Passive 1. The house isn't lived in. 2. This book is much spoken about. 3. The children are looked after by their grandmothe Past Simple Passive 1. The book was written by Jack London. 2. Moscow University was founded in the 18-th century. 3. The phone wasn't answered.