Транскрипция перевод There are four seasons.They are winter spring,summer and autumn.Winter is a very cold season, There is usually a lot of sn...

Транскрипция перевод There are four seasons.They are winter spring,summer and autumn.Winter is a very cold season, There is usually a lot of sn...Транскрипция перевод There are four seasons.They are winter spring,summer and autumn.Winter is a very cold season, There is usually a lot of snow. In spring the trees become green and birds sing. In summer it is hot .In autumn the weather is usually rainy. Schoolchildren go to school in September. My favourite season is summer because the weather is warm and the Sun is shines .Children don' t go to school,they can play outside all the time.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Смысле транскрипция??Нафига? Я конечно тебе советую взять словарь и переводить сомой/му,ибо английский не помешает.Но на всякий случай держи перевод :Есть 3 времени года.Зима,весна,дети,очень.Зима это очень холодное время года, обычно всега много снега.Весной деревья становятся зелеными и поют птички.Летом жарко.Осенью обычно идут дожди.Школьники идут в школу в сентябре.Мое любимое время года это лето потому что тепло и светит солнце.Дети не ходят в школу и они могут играть наулице все время.