Вопросительно предложение : give (Tom), have (it), jump (I), wear (Alice), be(they) , do(we), gather(Mary), get (they), write (my friends), make (he), send(it), dance (you)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Если в Present Simple, тогда: Does Tom give? Do I have? Do I jump? Does Alice wear? Do they? Do we? Does Mary gather? Do they get? Do my friends write? Does she make? Does it send? Do you dance?