Вставьте пож-та в правильную форму The trip was not tiring but the train (be) two hours late. Thats why we (miss) our bu

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The trip was not tiring but the train WAS (если поезд опоздал с людьми, едущими на нем) или HAD BEEN (если люди ждали поезд, а он опоздал) two hours late. Thats why we MISSED our bus to the camp and HAD TO walk there