Вставьте притяжательные местоимения в соответствии с числом,лицом и родом I am playing football with...brother his my their She is sitting at ...table eating...ice-cream his her their You have a football under...arm his her you...

Вставьте притяжательные местоимения в соответствии с числом,лицом и родом I am playing football with...brother his my their She is sitting at ...table eating...ice-cream his her their You have a football under...arm his her your I have...football under...arm his my their They are staying in the hotel with...father his her their We have many trees and mountains in ...country our her their
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
my her your my their our ..................