Выбери нужное слово и заполни пропуски:drink, play, cjunt, write, do, have, answer, iearn. 1) We must______our honework every day. 2)Children______a good time at school. 3) I_______teachers questions every day. 5) We______ many...

Выбери нужное слово и заполни пропуски:drink, play, cjunt, write, do, have, answer, iearn. 1) We must______our honework every day. 2)Children______a good time at school. 3) I_______teachers questions every day. 5) We______ many poems by heart.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)do 2)have 3)answer 4)learn