Выберите верный вариант в каждом предложении. 1. Whose / Who’s coat is here? 2. Look at your clock! The hour arm / hand is broken. 3. Which / What are you waiting for? 4. We were very surprised, so we even couldn’t make / d...

Выберите верный вариант в каждом предложении. 1. Whose / Who’s coat is here? 2. Look at your clock! The hour arm / hand is broken. 3. Which / What are you waiting for? 4. We were very surprised, so we even couldn’t make / do a sound. 5. They went out a few minutes past / ago.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Whose 2. hand 3. what 4. make 5. ago
Гость
1.Whose 2.hand.. 3.Which 4.Do 5.ago