Выбрать правельный вариант. Sam has got a... 1 dogs 2 cat 3 boxes. Is it a pen? Yes...1 it is 2 it isn't 3 it can. Pete...a ba

Выбрать правельный вариант. Sam has got a... 1 dogs 2 cat 3 boxes. Is it a pen? Yes...1 it is 2 it isn't 3 it can. Pete...a bag 1 can't 2 isn't 3 hasn't got. ...Nick's pig? 1Can 2 is it 3 it is. Nick has got ten.... 1 box 2 boxes 3 bag. Alice cannot.... 1swim 2 six 3 a bag
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2Sam has got a cat <br />1Yes,it is<br />3Nick's pig?It is<br />3Nick has got ten boxes<br />2<br />1 Alice cannot swim Pete hasn't got a bag