Выпишыце назоуники разам з прыметниками у родным склоне. Каля зяленага дачнага домика расла маладзенькая вишня.Трава ужо вырасла и была засыпана пялестками белага цвету ,што асыпаецца з нашай прыгожай вишни.Новага убору - барво...

Выпишыце назоуники разам з прыметниками у родным склоне. Каля зяленага дачнага домика расла маладзенькая вишня.Трава ужо вырасла и была засыпана пялестками белага цвету ,што асыпаецца з нашай прыгожай вишни.Новага убору - барвовай спелай ягады - мы чакаем праз два месяцы .А пакуль што вишанька жадае добрага дажджавага напою ,каб у хутким часе парадаваць нас сваими смачными дарами.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
зяленага доміка,дачнага домікабелага цвету,прыгожай вішні,новага ўбору, барвовай ягады, даждавога напою