You’ve got a letter from your English pen-friend in which he she complains that there has been a lot of ram m his iier region lately, so he/she can t spend much tune outdoors and feels bored at home. Write a letter to your pen-...

You’ve got a letter from your English pen-friend in which he she complains that there has been a lot of ram m his iier region lately, so he/she can t spend much tune outdoors and feels bored at home. Write a letter to your pen-frieud m which you tell him her • whether you have a lot of spare tune at present and why or why not • how you usually spend your free tmie indoors • your advice on how to make lus her stay at home more excitmg Wnte a letter of at least 100 words. Do not use any personal information (e. g.. names, dates, addresses, etc.). Start your letter m an appropriate way.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вы получили письмо от вашего английского друга по переписке, в котором он жалуется, что там было много оперативной памяти м в последнее время его iier области, так он/она может т тратить много настроиться на открытом воздухе и скучает дома. Написать письмо другу по переписке м, что вы ему или ей скажете  • есть ли у вас много свободного времени и почему да или нет • как вы обычно проводите свободное время дома • ваши советы о том, как сделать его/ее пребывание в доме более благоприятным Письмо должно иметь не менее 100 слов. Не используйте персональную информацию (возраст.. имена, даты, адреса, и т. д.). Начните ваше письмо соответствующим образом