Задайте общие вопросы. Дайте краткий ответ.       N11. - ............... you go to school yesterday?-Yes,............2.- ............... you go to school every day?- Yes, ...........3.- ............. you at school yesterday?- Y...

Задайте общие вопросы. Дайте краткий ответ.       N1 1. - ............... you go to school yesterday? -Yes,............ 2.- ............... you go to school every day? - Yes, ........... 3.- ............. you at school yesterday? - Yes, ......... 4.-............. you go to shcool next Friday? 5.- .............. there many children in the park yesterday? - Yes, ...........
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Did I did 2.Do I do 3.Have you been I have been 4.Will I will 5.Were there were
Гость
1)did you ? Yes I did. 2)do you ? Yes I do 3)were you ? Yes I was 4) will you ? 5) are there ?