Закончите предложения, используя одно из нижеуказанных слов. 1 There is not_______ important. a) everybody c) anything b) anybody d) everything 2 They lost_________that they had. a) everything c) anybody b) someone d...

Закончите предложения, используя одно из нижеуказанных слов. 1 There is not_______ important. a) everybody c) anything b) anybody d) everything 2 They lost_________that they had. a) everything c) anybody b) someone d) everybody 3 _________ came to the party. a) someone c) anybody b) everyone d) nobody 4 ________woman likes flowers. a) nobody c) every b) everybody d) something 5 There is____in my flat. a) Somebody c)nobody b) anybody d) something 6 _________must do anything about it. a) somebody c) nobody b) anybody d) something
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Anything 2)Everything 3)Nobody 4)Every 5)Something 6)Somebody