Контрольная работа: Розрахунок амортизації та матеріальних затрат
1) Обчислити амортизовану вартість за кожен рік експлуатації при подвійній нормі амортизації, нагромаджений знос та залишкову вартість.
2) Нарахуйте амортизацію обладнання за роки експлуатації
Інформаційне забезпечення
А) Початкова вартість автомобіля – 44000 дол;
Б) Ліквідаційна вартість автомобіля – 4000 дол;
В) Термін експлуатації – 5
Розв’язання :
Термін експлуатації | Початкова вартість | Річна сума амортизації | Нагромаджуваний залишок | Залишкова вартість |
1 | 44000 | 17600 | 17600 | 26400 |
2 | 44000 | 10560 | 28160 | 15840 |
3 | 44000 | 6336 | 34496 | 9504 |
4 | 44000 | 3801,6 | 38297,6 | 5702,4 |
5 | 44000 | 2280,96 | 40578,56 | 3421,44 |
Знаходимо норму амортизації за формулою:
На= (100%/ Т)*2 На= (100%/ 5)*2=40%
Знаходимо суму амортизації за кожен рік:
1 рік 44000*40% = 17600
2 рік 26400*40% = 10560
3 рік 15840*40% =6336
4 рік 9504 *40% = 3801,6
5 рік 5702,4 *40% = 2280,96
Знаходимо нагромаджуваний залишок:
1 рік 17600
2 рік 17600+10560 = 28160
3 рік 6336+28160 = 34496
4 рік 3801,6+ 34496 = 38297,6
5 рік 2280,96+38297,6 = 40578,56
Знаходимо залишкову вартість:
1 рік 44000- 17600 = 26400
2 рік 26400- 10560 =15840
3 рік 15840- 6336 = 9504
4 рік 9504- 3801,6 = 5702,4
5 рік 5702,4- 2280,96 = 3421,44
Задача
1. Зміст ситуації та завдання