Курсовая работа: Техніко-економічний аналіз ефективності виробництва
Рп = 0,47*sобщ*нзд ,
Де нзд - висота будинку (=7м),
М - число місяців опалювального сезону (м=7).
Ц - ціна пари на опалення 1 м3 загальні виробничі площі, грн./м ;
Розрахунок потреби й вартості побутової води можна провести виходячи з норми видатку на один працюючого. Норма видатку дорівнює 3 м3 на місяць на один працюючого, 1 м3 = 10,2 грн.
5. Розрахунок тривалості виробничого циклу
Побудова циклограми
Процес виготовлення партії деталей, що проходить через багато операцій, складається із сукупності операційних циклів, кожний з яких являє собою виконання однієї операції над всіма предметами виробництва даної партії. Сукупність операційних циклів, а також спосіб сполучення в часі суміжних операційних циклів і їхніх частин утворять тимчасову структуру багатоопераційного технологічного циклу. Тривалість операційного технологічного циклу обробки партії деталей визначається по формулі:
Де n - число деталей в оброблюваній партії, шт;
Число деталей в оброблюваній партії: 41000/360=11 шт.
Ti – штучний час на операції, хв;
M - число операцій у технологічному процесі;
Спрi - кількість устаткування.
Розрахуємо ti, m; спрi і зведемо в таблицю 28, 29, 30:
Тривалість зміни = 480 хв. Кількість змін = 2 визначаємо такт лінії для виробу а, б, в: 480*2/11 = 87,27 хв./шт.
Таблиця 28. Розрахунок робочих місць для виробу а
№ операції | Найменування операції | T, хв. | Кіл-ть., з | ., k | ||
Розрахунок | Знач. | Розрахунок | Знач. | |||
5 | Відрізна | 7.9 | =7,9/87,27 | 1 | =(7,9/87,27)/1 | 0.091 |
10 | Токарська | 15.8 | =15,8/87,27 | 1 | =(15,8/87,27)/1 | 0.181 |
15 | Токарська | 13.6 | =13,6/87,27 | 1 | =(13,6/87,27)/1 | 0.156 |
20 | Токарська | 21.8 | =21,8/87,27 | 1 | =(21,8/87,27)/1 | 0.250 |
25 | Токарська | 14.2 | =14,2/87,27 | 1 | =(14,2/87,27)/1 | 0.163 |
30 | Токарська | 9.6 | =9,6/87,27 | 1 | =(9,6/87,27)/1 | 0.110 |
35 | Токарська | 18.6 | =18,6/87,27 | 1 | =(18,6/87,27)/1 | 0.213 |
40 | Свердлильна | 4.4 | =4,4/87,27 | 1 | =(4,4/87,27)/1 | 0.050 |
45 | Свердлильна | 4.4 | =4,4/87,27 | 1 | =(4,4/87,27)/1 | 0.050 |
50 | Шліфувальна | 8.2 | =8,2/87,27 | 1 | =(8,2/87,27)/1 | 0.094 |
55 | Слюсарна | 4 | =4/87,27 | 1 | =(4/87,27)/1 | 0.046 |
Разом | 122.5 | 11 |
Робоча довжина стрічки = 1*11= 11 м.
Повна довжина стрічки конвеєра = 2*11 + 3,14*1 = 25,14 м.
Швидкість руху конвеєра = 11/87,27 = 0,13
Таблиця 3 Розрахунок робочих місць для виробу б
№ операції | Найменування операції | T, хв. | Кіл-В | k | ||
Розрахунок | Знач. | Розрахунок | Знач. | |||
5 | Відрізна | 5.7 | =5,7/87,27 | 1 | =(5,7/87,27)/1 | 0.065 |
10 | Токарська | 5.6 | =5,67/87,27 | 1 | =(5,67/87,27)/1 | 0.064 |
15 | Токарська | 3.4 | =3,4/87,27 | 1 | =(3,4/87,27)/1 | 0.039 |
20 | Токарська | 7.2 | =7,2/87,27 | 1 | =(7,2/87,27)/1 | 0.083 |
25 | Фрезерна | 5.8 | =5,8/87,27 | 1 | =(5,8/87,27)/1 | 0.066 |
30 | Слюсарна | 0.6 | =0,6/87,27 | 1 | =(0,6/87,27)/1 | 0.007 |
Разом | 4.4 | 6 |
Робоча довжина стрічки = 1*6= 6 м.
Повна довжина стрічки конвеєра = 2*6 + 3,14*1 = 15,14 м.
Швидкість руху конвеєра = 6/87,27 = 0,07
Таблиця 30 Розрахунок робочих місць для виробу в
№ операції | Найменування операції | T, хв. | Кіл-В | k | ||
Розрахунок | Знач. | Розрахунок | Знач. | |||
5 | Відрізна | 3.7 | =3,7/87,27 | 1 | =(3,7/87,27)/1 | 0.042 |
10 | Токарська | 5.1 | =5,1/87,27 | 1 | =(5,1/87,27)/1 | 0.058 |
15 | Токарська | 6.2 | =6,2/87,27 | 1 | =(6,2/87,27)/1 | 0.071 |
20 | Токарська | 7.6 | =7,6/87,27 | 1 | =(7,6/87,27)/1 | 0.087 |
25 | Шліфувальна | 4.2 | =4,2/87,27 | 1 | =(4,2/87,27)/1 | 0.048 |
30 | Слюсарна | 0.6 | =0,6/87,27 | 1 | =(0,6/87,27)/1 | 0.007 |
Разом | 27.4 | 6 |
Робоча довжина стрічки = 1*6= 6 м.
Повна довжина стрічки конвеєра = 2*6 + 3,14*1 = 15,14 м.
Швидкість руху конвеєра = 6/87,27 = 0,07
Побудуємо циклограму деталі а графік технологічного циклу при послідовному русі деталей по операціях., за даними таблиці 31.