Учебное пособие: Аналіз поетичної творчості І. Франка

ПЛАН ЗАНЯТТЯ № 11

Група: 19, 13, 14
Спеціальність ЗВ, ВБДК
Тема заняття: Поетична творчість І.Франка — найвище досягнення української поезії II половини XIX ст. Поезії. „Ой ти, дівчино, з горіха зерня”, „Чого являєшся мені у сні?”, „Декадент”, „Розвивайся ти, високий дубе”.
Мета заняття:
Навчальна - Розкрити багатогранність діяльності Великого Каменяра; знати основні його твори та його роль у розвитку української літератури
Виховна - Виховувати патріотичні почуття
Розвиваюча - Розвивати уміння логічно мислити
Вид заняття: лекція
Вид лекції: вступна лекція
Форма проведення заняття: Лекція з елементами бесіди
Міжпредметні зв’язки:
Забезпечуючі Українська література
Забезпечувані Теорія літератури, історія України
Методичне забезпечення: опорні конспекти, реферати
Література:
Обов’язкова:

1. Франко І. Зібрання творів у 50-ти т. – Т. 16. – С. 7.

2. Франко З. Передмова// Франко І. Мозаїка. Із творів, що не ввійшли до Зібрання творів у 50 томах. – Львів, 2001. – С. 4.

3. Франко І. Твори в 20-ти т. – Т. 1. – С. 17.

4. Франко І. Статті і матеріали. – Зб. 5. – Львів, 1956. – С. 126.

5. Іван Франко. Документи і матеріали 1856 – 1965. – К., 1966. – С. 149.

6. Іван Франко у спогадах сучасників. – Львів. – 1956. – С. 394.

7. Франко І. Публіцистика. – К., 1963. – С. 112.

8. Ільницький М. “Все, що мав у житті…” (Повість Івана Франка “Перехресні стежки в світлі авторської особистості) // Ільницький М. У вимірах часу. – К., 1988. – С. 270.

Додаткова:

1. Іван Франко. Документи і матеріали. – С. 190.

2. Басс. І., Каспрук А. Іван Франко. Життєвий і творчий шлях. – С. 318 – 319.

3. Франко І. Поет зради // Франко І. Мозаїка. – С. 213.

Технічні засоби навчання комп’ютер

ХІД ЗАНЯТТЯ

франко творчість інтимна лірика

1. Організаційний момент

1.1 Привітання студентів

1.2 Підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів.

2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями заняття

Поетична творчість І. Франка. Аналізувати вірші «Чого являєшся мені у сні?..», «Червона калина, чого в лузі гнешся?», «Декадент»; поглибити знання про інтимну лірику.

3. Мотивація навчання. Вказується значущість теми у майбутньому житті

4. Актуалізація опорних знань

фронтальне опитування

Пригадуємо теорію літератури

Цикл (грец. kyklos — коло, колесо) — декілька художніх творів, об'єднаних жанром, темою, головними героями, єдністю авторського задуму, в поезії — настроєм, єдиним мотивом, заголовком.

Громадянська (політична) лірика — поетичні твори, присвячені актуальним проблемам суспільного життя. Провідні мотиви політичної лірики — свобода особи, народу і державної незалежності, захист прав людини, викриття антигуманного суспільства, заклики до боротьби.

- Які вірші зараховуєте до політичної лірики поета?

- Назвіть Франкові гімни.

1. Який внесок здійснив Франко у розвиток української та європейської лірики?

2. Яке значення мала збірка «З вершин та низин»?

--> ЧИТАТЬ ПОЛНОСТЬЮ <--

К-во Просмотров: 564
Бесплатно скачать Учебное пособие: Аналіз поетичної творчості І. Франка