Учебное пособие: Як дикі тварини захищаються. Охорона тварин
Тема: «Як дикі тварини захищаються. Охорона тварин»
Мета: формувати уявлення про ознаки пристосування тварин до захисту від ворогів у природі, причини зникнення тварин, про шляхи охорони і збереження тварин у природі; виробляти вміння розрізняти ознаки пристосування окремих тварин до захисту від ворогів, самостійно встановлювати зв'язки в природі, формулювати пізнавальні запитання; виховувати впевненість кожного учня у своїх діях під час пізнавальної діяльності, здатність співпрацювати, різнобічно сприймати об'єкти природи, тобто бачити їх різнобічну цінність, прагнення охороняти тваринний світ.
Обладнання: Червона книга, малюнки із зображенням тварин.
ХІД УРОКУ
I. «Бюро погоди»
—Який зараз місяць, число і день тижня?
—Яка температура повітря?
—Який стан неба?
—Чи є сьогодні вітер?
—Чи є опади? Які?
—Чи спостерігаються сьогодні інші явища природи?
—Запишіть дані у зошит.
II. Перевірка домашнього завдання
Тест
1. Тваринам для життя необхідні...:
а) сонце, повітря, рослини, тварини;
б) тепло, вода, повітря;
в) Грунт, корисні копалини, сонце.
2. Хто зайвий у кожному рядку? Чому? Підкресліть це слово.
а) Собака, білка, корова, кріль, кіт;
б) вовк, олень, кінь, лисиця, лось;
в) щука, карась, ведмідь, лящ;
г) кропив'янка, яблунева плодожерка, сонечко, синиця, попелиця.
3. Що примушує водоплавних птахів восени залишати наші водойми?
а) Голод;
б) холод;
в) голод і холод;
г) мрії побачити далекі краї.
4. Встанови ланцюжок живлення.
--> ЧИТАТЬ ПОЛНОСТЬЮ <--