1) I (be) _____ tired.2) I (be) _____ hungry.3) I (be) _____ late! 4) He (be) _____ cool.5) She (be) _____ pretty.6) It (be) _____ fast.7) You (be) _____ nice.8) We (be) _____ sleepy.9) They (be) _____ funny.10) John (be) _____...

1) I (be) _____ tired. 2) I (be) _____ hungry. 3) I (be) _____ late! 4) He (be) _____ cool. 5) She (be) _____ pretty. 6) It (be) _____ fast. 7) You (be) _____ nice. 8) We (be) _____ sleepy. 9) They (be) _____ funny. 10) John (be) _____ excited.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) am 2) am 3) am 4) is 5) is 6) is 7) are 8) are 9) are 10) is