1. Переведите предложения, содержащие Participle I и Participle II, в функции обстоятельства. 1. When entering the Internet, I always find a lot of inter¬esting information. 2. Though never built Babbage's analytical engine wa...

1. Переведите предложения, содержащие Participle I и Participle II, в функции обстоятельства. 1. When entering the Internet, I always find a lot of inter¬esting information. 2. Though never built Babbage's analytical engine was the basis for designing today's computers.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Заходя в Интернет я всегда нахожу много интересной информации вычислительная машина Бэбэджа, хотя и не была построена, но послужила основой для разработки современных компьютеров