1.She usually wears trainers. She is wearing high heels. 2.He usually watches TV. He is reading a book. 3.They usually wear blue shirts. They are

1.She usually wears trainers. She is wearing high heels. 2.He usually watches TV. He is reading a book. 3.They usually wear blue shirts. They arewearing green ones. 4.We usually go swimming. We are having a picnic.Переведите пожалуйста,зарание спасибо!Завтра тетрадь надо здавать.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.She usually wears trainers. She is wearing high heels. 2.Он обычно смотрит телевизор. Он читает книгу. 3.Обычно они носят синие рубашки. Они носят зеленые. 4.Мы обычно ходим купаться. Мы устроили пикник.